SMAJ43CA-TP
Mfr.Part #
SMAJ43CA-TP
Datasheet
SMAJ43CA-TP
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
Stock
25367
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V